PDF
 
number advance newsletter
 
 

Jaké změny by prospěly českému zdravotnictví v příštím roce

 

 

 

 

 

Milé čtenářky a milí čtenáři,

 

blíží se čas Vánoc, přání a závazků do Nového roku. A tak jsme si i my dovolili mít několik přání.

 

Zamysleli jsme se nad tím, čemu by se měl věnovat příští ministr zdravotnictví, aby zdravotnictví fungovalo lépe nejenom v dobách ekonomického růstu. Nebo jak změnit způsob platby poskytovatelů zdravotních služeb a motivovat je ke vzájemné spolupráci, vyšší kvalitě a efektivnosti péče. 

 

Nechybí ani aktuální téma – zhodnocení úhradové vyhlášky a shrnutí makroekonomické situace. 

 

Pokud Vás něco zaujalo, neváhejte se o to podělit s dalšími lidmi. Vaše doporučení posílejte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Přejeme Vám příjemné čtení, 

 

Daniel Hodyc,

Pavel Hroboň,

Tomáš Macháček,

Henrieta Tulejová

 

 
Jaké změny můžeme čekat ve zdravotnictví v příštích letech?
Pavel Hroboň | 11. 12. 2017
 
Zamyšlení se Pavla Hroboně nad tím, na co by se měl nebo mohl zaměřit příští ministr zdravotnictví více »
 
Novinky v úhradové vyhlášce pro rok 2018
Daniel Hodyc, Petra Kučová | 11. 12. 2017
 
Úhradová vyhláška pro následující rok nepřináší výrazné změny v mechanismech úhrad, i přesto zde najdeme některé novinky. Silně prorůstová je zejména v segmentu akutní lůžkové a následné péče, což odráží jak příznivý ekonomický vývoj, tak slíbené zlepšení finanční situace pracovníků ve zdravotnictví více »
 
Moderní úhradové mechanismy pro akutní lůžkovou a ambulantní péči
Daniel Hodyc | 11. 12. 2017
 
Jak motivovat poskytovatele k vyšší míře spolupráce a lepšímu výsledku péče? Podívejte se na několik inspirativních příkladů ze zahraničí – platba za epizodu péče, kvalitu nebo péči o chronicky nemocného pacienta více »
 
Přínos možnosti volby pacienta („nadstandardu“)
Pavel Hroboň | 11. 12. 2017
 
Umožňuje současná právní úprava pacientovi výběr „nadstandardu“ a doplacení pouze rozdílu mezi „nadstandardem“ a zdravotní službou plně hrazenou z veřejného zdravotního pojištění? Jaké to má výhody a jak ošetřit rizika ? více »
 
Makroekonomický vývoj a jeho dopad na zdravotnictví
Petra Kučová | 11. 12. 2017
 
Ministerstvo financí v listopadu odhaduje ještě lepší makroekonomický vývoj v r. 2018. Proto lze očekávat, že příjmy z výběru pojistného budou v roce 2018 ještě vyšší než bylo očekáváno při přípravě úhradové vyhlášky více »
 
Reforma činnosti a financování ordinace všeobecného praktického lékaře
Petr Honěk | 11. 12. 2017
 
Ve své závěrečné práci MUDr. JUDr. Petr Honěk navrhuje, v souladu se zahraničnými zkušenostmi, alternativní způsob odměňování a motivace praktických lékařů. Ve zhrnutí jeho závěrečné práce se taky dovíte, zda jsou praktičtí lékaři, působící v malých obcích, aktivnější v péči nebo nákladnější než jejich kolegové více »
 
Outsourcing laboratorních služeb nemocnic
Lukáš Garčic | 11. 12. 2017
 
Tlak zdravotních pojišťoven na snižování nákladů na laboratorní služby by měl motivovat jejich poskytovatele ke zvyšování efektivnosti. Mgr. Lukáš Garčic, MHA ve své závěrečné práci přináší příklady řešení z Německa a Velké Británie a navrhuje model jejich aplikace na podmínky v České republice více »
 
 
Advance Institute Advance Consulting E Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
T +420 720 657 115
A Na Zlatnici 7, 147 00 Praha 4
www.advanceinstitute.cz