MBA in Health and Hospital Management

 

Od října 2020 nabízí Management Center Innsbruck, společně s Institutem ekonomických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy  a Advance Institute, studijní program Master of Business Administration in Health and Hospital Management. Tento program je výsledkem dlouhodobé snahy Advance Institute nabídnout společně s předními univerzitami v regionu studijní program v managementu zdravotnictví s regionálním zaměřením na celou střední a východní Evropu a distanční výukou v angličtině.

Jsme velmi rádi, že takový program můžeme nabídnout právě ve spolupráci s IES FSV UK, opakovaně hodnoceným jako nejlepší ekonomická škola ve střední Evropě a s MCI, která je jednou z nejlépe hodnocených evropských škol v oblasti exekutivního vzdělávaní. Program má mezinárodně vysoce ceněnou akreditaci AACSB.

 

Bližší informace o programu MBA in Health and Hospital Management, stejně jako možnost přihlášení, naleznete na webových stránkách MCI. Pokud se rozhodujete mezi studiem MHA a MBA, podívejte se na srovnání obou programů níže v tabulce.

 

Rozdíly mezi MHA a MBA

 

Hlavní rozdíly v obou programech shrnuje následující tabulka. Spočívají zejména ve výukovém jazyce (čeština versus angličtina), formě výuky (prezenční versus kombinovaná s převahou distanční výuky) a regionálním zaměření. Pokud pracujete a budete nadále pracovat převážně v českém nebo slovenském zdravotnictví, doporučujeme program MHA – dostanete se hlouběji do důležitých praktických detailů a seznámíte se s více spolužáky z Čech a Slovenska. Naopak, pokud máte nadnárodní pozici nebo ambice, doporučujeme program MBA.

 

V obou programech garantujeme vysokou kvalitu a praktické zaměření, stejně jako různorodou skupinu studentů přicházejících od poskytovatelů zdravotních služeb, ze zdravotních pojišťoven, veřejné správy a dodavatelských firem. 

 

 

Hlavní rozdíly

MHA x MBA

MHA Master of Healthcare Administration

MBA in Health and Hospital Management

POSKYTUJÍCÍ INSTITUCE

Advance Institute

Management Center Innsbruck ve spolupráci s IES FSV UK a Advance Institute.

DÉLKA TRVÁNÍ

3 semestry - 18 měsíců

4 semestry – 24 měsíců

JAZYK

Čeština

Angličtina

FORMA A MÍSTO VÝUKY

Převážně prezenční – 15 setkání čtvrtek až sobota v Praze, včetně graduace.

Kombinovaná s převahou distanční – každý z prvních 3 semestrů zahájen týdenním pobytem v Innsbrucku nebo v Praze, závěrečné zkoušky a graduace po čtvrtém semestru proběhnou během 3 dnů v Innsbrucku.

REGIONÁLNÍ ZAMĚŘENÍ

Česká a Slovenská republika

Střední a Východní Evropa, zejména země Visegrádu a Rakousko, dále Německo a balkánské země.

AKREDITACE PROGRAMU

Program má akreditaci Ministerstva školství ČR jako rekvalifikační kurz. Titul MHA ani MBA v českém zákoně neexistuje.

Akreditace programu u AACSB

CENA PROGRAMU

315 000 Kč

18 900 €

MOŽNOST STIPENDIJNÍCH MÍST

Ano - viz web AI

Ano - viz web MCI

 

 

Neváhejte nás kontaktovat s dalšími otázkami na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..